KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156273
nr 1415 6273
Emil Hedenström
(1892-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad E Hedenström. Olja på duk, 32x39cm, yttermått inklusive ram: 40x48cm
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 18:45:16
Emil Hedenström
Läs mer om Emil Hedenström